Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobie pandemii?

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobie pandemii?

Ostatnie wydarzenia zmusiły nas do zmiany trybu życia, przeorganizowania pracy i codziennych nawyków. Obowiązujący reżim sanitarny spowodował, że nie tylko musieliśmy zwolnić tempo, pozostać w domach i zwiększyć dystans społeczny, ale też bardziej zwracać uwagę na zdrowie swoje oraz naszych współpracowników i bliskich. Mimo, że sytuacja na chwilę obecną wydaje się być już w miarę opanowana i świat powoli wraca do normalności, to nie możemy tracić czujności. Stan epidemii trwa nadal, co oznacza, że wciąż jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zakażenia. Aby jak najbardziej zminimalizować to ryzyko, musimy przestrzegać zasad zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak chronić siebie i innych przed zakażeniem wirusem?

- Regularnie myj ręce przez 30 sekund mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu.
- Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos chusteczką jednorazową lub wewnętrzną stroną łokcia.
- Unikaj bliskiego (mniej niż 1 metr) kontaktu z osobami, które źle się czują.
- Jeśli źle się czujesz, nie wychodź z domu i odizoluj się od innych domowników.
- Nie dotykaj oczu, nosa ani ust, gdy masz brudne ręce.

Wygląda na to, że wirus pozostanie z nami na dłuższy czas, dlatego musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Jako odpowiedzialna firma, która nieustannie stara się wychodzić naprzeciw potrzebom Klientów rozumiemy, że w tym trudnym czasie standardowe gadżety reklamowe schodzą na dalszy plan i nie są priorytetem w planowaniu wydatków w Waszych firmach. Na promocję i akcje marketingowe, do których przywykliśmy przyjdzie jeszcze czas. Gdy świat wróci do normalności, spotkamy się na eventach, targach i akcjach promocyjnych, a handlowcy znów będą odwiedzać swoich Klientów. Tymczasem, w tych trudnych chwilach priorytetem powinno być zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo nas samych, naszych bliskich i współpracowników. Aby pomóc Wam w zapewnieniu odpowiedniej ochrony, przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę środków ochrony osobistej m. in. maseczek ochronnych, przyłbic, żeli i płynów dezynfekujących. Znajdziecie je w specjalnie przygotowanej kategorii Środki higieny osobistej. Jak wszystkie gadżety w naszej ofercie możecie zamówić je bez znakowania lub ze swoim logo. Terminy realizacji pozostają bez zmian – choć nasi handlowcy nadal pracują zdalnie, to nasze linie produkcyjne funkcjonują bez opóźnień. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich należytych środków ostrożności.

Jak zadbać o higienę w życiu codziennym?

Podstawowym narzędziem w pracy zdalnej jest telefon komórkowy. Jeszcze przed pandemią badacze obliczyli, że dotykamy go średnio 2000 razy dziennie. To najbardziej osobiste urządzenie - wielu z nas (na przykład ja :) ma w nim zapisane całe życie: rodzinne zdjęcia, filmy, terminy spotkań, listę zakupów, kontakty do bliskich i kontrahentów. Zanim świat stanął na głowie mało kto z nas zastanawiał się, ile może znajdować się na nim wirusów i bakterii. Tymczasem według badań, na powierzchni smartfonów znajduje się aż pięć razy więcej zarazków niż na desce klozetowej! Dzieje się tak dlatego, że telefon kładziemy w różnych miejscach (niekoniecznie wcześniej zdezynfekowanych), a gdy używamy go podczas rozmowy, na jego powierzchni gromadzi się pot, resztki naskórka i makijażu, które stają się idealnym siedliskiem dla rozwoju drobnoustrojów. Z tych właśnie względów powinniśmy pamiętać o regularnych czyszczeniu naszych telefonów. Pomoże nam w tym czyścik Mist Antibacter. Możemy go używać do czyszczenia nie tylko telefonów, ale też tabletów, monitorów, klawiatury i innego sprzętu elektronicznego. Czyścik został wyposażony w pojemniczek z płynem i ściereczkę z mikrofibry, dzięki czemu mamy do dyspozycji praktyczny produkt 2w1.

Środki higieny osobistej

Długopisy antybakteryjne z Twoim nadrukiem

Nośnikiem bakterii i wirusów może być również niepozorny długopis. Często przechodzi z rąk do rąk, dlatego idealnie sprawdza się w miejscach pracy takich jak biura, przychodnie, laboratoria i urzędy. W naszej ofercie znajdziecie długopisy antybakteryjne, ze specjalna powłoką zabijającą wirusy i bakterie. Dodatek antybakteryjny zawarty w plastiku, z którego został wykonany jest aktywny przez cały okres jego użytkowania, a jego działanie zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Naszą propozycją jest długopis Rio Clean, który zawiera specjalny dodatek nanosrebra w obudowie, zapobiegający osiadaniu bakterii na korpusie. Podobnie jak model Golf, długopis Rio Clean zapewnia trwałą ochronę przed drobnoustrojami przez cały okres użytkowania produktu.

Długopisy antybakteryjne z logo

Maseczki ochronne z nadrukiem

Ze względu na zalecenia ministerstwa Zdrowia, od 16 kwietnia jeśli znajdujemy się w przestrzeni publicznej musimy nosić maseczki lub chusty zasłaniające twarz. Sama maseczka nie ochroni nas w 100% przed zakażeniem i nie jest też produktem medycznym, ale stanowi zewnętrzną barierę dla dróg oddechowych i ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa w momencie kaszlu lub kichania. Dodatkowo ogranicza dotykanie twarzy oraz miejsc najbardziej newralgicznych, tj. nosa i ust. W naszej ofercie znajdziecie wielorazowe maseczki wykonane z bawełny lub włókniny. Nie ma minimalnej ilości, realizujemy zamówienia już od 1 sztuki. Maseczki są szyte na bieżąco. Jeśli interesuje Was zamówienie większej partii, prosimy o kontakt z naszymi handlowcami.

Maseczki ochronne na twarz

Wielofunkcyjne kominy do zasłaniania twarzy

Dobrą alternatywą dla maseczek ochronnych są chusty i kominy, którymi z powodzeniem możemy zasłonić twarz. Komin ma wiele możliwości zastosowania – może służyć nam nie tylko jako osłona nosa i ust, ale również jako czapka, szalik lub opaska do włosów. W odróżnieniu od maseczki przyda nam się również po zniesieniu reżimu sanitarnego :)
Używając maseczek i kominów, pamiętajcie, że należy je konieczne wyprać i wyprasować po każdym użyciu. Pamiętajcie też, że maseczki i chusty są skuteczne tylko w połączeniu z częstym i dokładnym myciem rąk wodą z mydłem lub dezynfekcją preparatem na bazie alkoholu.

Wielofunkcyjne kominy

Przyłbice ochronne producent

Wychodząc naprzeciw potrzebom wynikającym z aktualnej sytuacji wprowadziliśmy do oferty również przyłbice. Zapewniają one dobrą widoczność, a lekka konstrukcja gwarantuje wygodę w noszeniu, zwłaszcza przy jednoczesnym używaniu okularów. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, oprócz pracowników medycznych, przyłbicę mogą nosić osoby z obsługi Klienta, pracujące na stanowisku zabezpieczonym dodatkowo szybą lub ścianką z pleksi. Jeśli sami chcemy zaopatrzyć się w przyłbicę, to musimy pamiętać, że nie jest ona skuteczną alternatywą dla maseczki. Przyłbica ma przewiew z rożnych stron, dlatego powinna być stosowana wraz z innymi środkami ochrony osobistej. Jest przydatna jako dodatkowa ochrona minimalizująca ryzyko zakażenia, ale tylko w połączeniu np. z maseczką.

Przyłbice ochronne


Na koniec tego wpisu chciałabym życzyć Wam przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w tych trudnych chwilach. Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Przetrwamy ten ciężki czas epidemii i jeszcze przyjdą lepsze dni :)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl