Znakowanie gadżetów bambusowych
Znakowanie gadżetów bambusowych

Grawer na bambusowych gadżetach

Krótki poradnik, czyli co koniecznie musisz wiedzieć przed zamówieniem gadżetów reklamowych wykonanych z bambusa. W szerokiej gamie produktów wykonanych z bambusa znajdziesz takie propozycje jak długopis z bambusa, ładowarka bezprzewodowa, deska do krojenia, głośnik bluetooth czy lunchbox. Jak widzisz, praktycznie w każdej kategorii znajdziesz artykuły reklamowe z bambusową powierzchnią. Pamiętaj o tym, że bambus to naturalny materiał, więc w ramach jednej partii danego towaru będą na pewno różnice w kolorach i jego odcieniach. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na najbardziej polecane znakowanie na bambusie, czyli na grawer laserowy musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Grawer laserowy na bambusowych gadżetach

Efektowny grawer laserowy na bambusowych gadżetach

 

Znakowanie grawerem laserowym na bambusie

Wspomniałem wyżej, że w ramach jednej partii danego produktu na pewno będą różnice w kolorach bambusa. Bezpośrednio z tego wynika, że również odcień znakowania będzie różny na każdej sztuce. Część produktów będzie miała jasne znakowanie, a część zdecydowanie ciemniejsze. Co więcej, logotyp może być w połowie jasny, a w drugiej ciemniejszy. Jest to "urok" znakowania naturalnego materiału i niestety nie mamy wpływu na to jak logotyp wyjdzie. Na kolor wygrawerowanego logotypu ma również wpływ ilość olejów w danej warstwie bambusa. 

Grawer laserowy na bambusie

Powyższe zdjęcie pokazuje różnice w odcieniu znakowania bambusa. Moc znakowania jest taka sama na każdej sztuce.

 

Jeśli chodzi o techniczną stronę znakowania, to pamiętaj, że parametr do znakowania jest jednakowy dla każdego produktu. Niestety nie wiedząc czy dana sztuka wyjdzie z jaśniejszym czy ciemniejszym grawerem, nie możemy "żonglować" ustawieniami. Ale jak pokazują poniższe zdjęcia, nie ma żadnej reguły w tym jak ten grawer wychodzi. Czasami pomaga dwukrotne przegrawerowanie danego logotypu, ale często wiąże się z głębszym znakowaniem i przede wszystkim wcale nie daje to gwarancji wyraźniejszego logo. Znakując laserem artykuły reklamowe wykonane z bambusa należy o tym pamiętać. Nigdy nie spotkaliśmy się z reklamacją z tego tytułu, bo wciąż uważamy, że grawer laserowy na bambusie jest najlepszą formą znakowania, ale chcemy dzielić się praktyczną wiedzą i pokazać kilka wybranych realizacji.

Gadżety bambusowe z logo

Przykład graweru na głośniku pokazuje jak różnie grawerują się poszczególne warstwy bambusa.

Grawer na bambusie

Różnice w odcieniach graweru w zależności od koloru bambusa. W tym właśnie cały urok :)

Długopisy bambusowe z grawerem

Długopis bambusowy z grawerem laserowym sprawia bardzo dobre wrażenie!

Okulary przeciwsłoneczne z grawerem

Hit każdego lata - okulary przeciwsłoneczne z grawerem na zauszniku

Bambusowe gadżety z nadrukiem

Inną metodą znakowania gadżetów z bambusa jest nadruk. Może to być tampodruk (w pełnych kolorach PANTONE) lub, jeśli produkt jest idealnie płaski, nadruk UV full kolor. W szczególności polecamy nadruk full kolor UV - zapewnia doskonałą jakość wydruku (fotograficzna jakość!) oraz możliwość naniesienia na produkt logotypu z przejściami tonalnymi a nawet zdjęcia.

 Długopisy z nadrukiem full kolor

Efektowny nadruk UV full kolor na długopisach bambusowych

Nadruk jest bardzo trwały i świetnie koresponduje z naturalną powierzchnia jaką jest bambus. W przypadku znakowanie produktów z powłoką bambusową i nadrukiem reklamowym, każda sztuka wychodzi tak samo, niezależnie od tego czy dany produkt jest akurat jaśniejszy czy ciemniejszy. Nadruk jest pozbawiony wad graweru laserowego ale jednak nie jest idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących ekologiczne rozwiązania. W takim wypadku zdecydowanie lepszą propozycją jest grawer laserowy na produkcie, który jest naturalną metodą znakowania dla produktów wykonanych z materiałów naturalnych jak drewno czy bambus.

Pendrivy z nadruk UV

Znakowanie nadrukiem UV full kolor na pendrivach wykonanych z bambusa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl