Dlaczego warto zakrywać kamerkę w laptopie

Dlaczego warto zakrywać kamerkę w laptopie

Problem naszego bezpieczeństwa w sieci staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że wielkie korporacje starają się zebrać na nasz temat jak najwięcej informacji. Przecież sami zazwyczaj zgadzamy się aby Google wyświetlał reklamy pasujące do naszych wyszukiwań... Osobiście miałem jednak sytuację, po której zaczynasz się zastanawiać jakim cudem najpierw rozmawiałeś ze znajomym o wakacjach a po otwarciu komputera Google wyświetlał ofertę biur podróży... nie, nie wyszukiwałem wcześniej takich ofert w wyszukiwarce. Problem "inwigilacji" w internecie jest powszechny, ale w ostatnim czasie nasza świadomość znacznie wzrosła. Stosujemy "adblocki" aby pozbyć się reklam, ale czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie zagrożenie niesie kamera wbudowana w laptopa oraz mikrofon. Szerokim echem w internecie obiło się zdjęcie szefa Facebooka, Marka Zuckerberga, na którym widać zaklejoną taśmą kamerę internetową oraz port mikrofonu. Dodam tylko, że był to rok 2016...

W innym artykule na naszym blogu, Gosia przytaczała sytuację kiedy hakerzy wykradli intymne ujęcia za pomocą przechwyconej kamery w laptopie. Zdecydowanie jest się czego bać, ale nie musimy popadać w panikę! Wystarczy zaopatrzyć się w zaślepkę na kamerę z własnym nadrukiem. Produkty te stały się w ostatnim czasie szalenie popularne, a my staramy się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, proponując najwyższej jakości zaślepki na kamerę z nadrukiem w najlepszej cenie. Zaślepka na kamerę z logo nie tylko ochroni Cię przed potencjalnym atakiem, ale jeżeli kiedykolwiek spotkasz Zuckerberga to na pewno popatrzy on na Ciebie wzrokiem pełnym zazdrości. Teraz już wiesz dlaczego warto mieć zaślepkę na kamerę z logo, ale jak wybrać najlepszy model?

Jaką zaślepkę na kamerę wybrać?

Do wyboru obecnie mamy 3 typy zaślepek na kamerę:

  • przesuwane plastikowe zaślepki na kamerę
  • silikonowe zaślepki na kamerę
  • nakładane zaślepki na kamerę

Jak zdecydować się na najlepszy model? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale chętnie podpowiem czym charakteryzują się poszczególne modele.

W pierwszej kolejności pomyśl o praktycznym zastosowaniu danej zaślepki. Pamiętaj, że jest to produkt obecnie bardzo popularny, więc istnieje spora szansa, że obdarowany zaślepką klient będzie jej chętnie używał. Zwróć więc uwagę, czy po założeniu zaślepki, laptopa będzie dało się zamknąć.

Oczywiście każdy model laptopa może mieć co do tego inne wymagania, ale patrząc pod kątem praktyczności polecam zaślepki przesuwane plastikowe. Wystarczy je raz nakleić na obudowę wokół kamery internetowej i nie musimy już pamiętać o tym, aby każdorazowo ją ściągać lub zakładać. Mało tego, Twój klient w każdej chwili będzie miał dostęp do kamery - w razie potrzeby, przesunie ruchomą część z Twoim nadrukiem i będzie mógł używać wbudowanej w laptopa kamery. Zaślepka sylikonowa na kamerę w laptopie zazwyczaj pozwala na zamknięcie laptopa, ale trzeba pamiętać o tym, że jest tylko nakładana na obudowę i może się przesunąć lub spaść np. podczas transportu w torbie na laptopa. Najgorzej pod względem praktyczności wypadają nakładane zaślepki na kamerę, które ze względu na swoją grubość nie pozwalają na zamknięcie laptopa. Twój klient każdorazowo musi pamiętać aby ją założyć a później ściągnąć. Wybór jak dotąd wydaje się prosty, ale pamiętaj, że w gadżetach reklamowych najważniejsze są...

Możliwe metody znakowania zaślepek na kamerę

Rozpatrując zaślepki na kamerę z logo pod kątem możliwości znakowania ich podział wygląda nieco inaczej.

Przesuwne zaślepki na kamerę
Plastikowe zaślepki przesuwane, jak modele Webcam Spyless, Behind Me czy zaślepka AH001 mają możliwość naniesienia nadruku metodą nadruku UV. Masz więc możliwość zadruku całej powierzchni zaślepki (w zależności od modelu) projektem nawet z przejściami tonalnymi, lub logotypów z dużą ilością kolorów. Jeżeli Twój logotyp jest jednokolorowy lepszą metodą będzie tampodruk w wybranym kolorze PANTONE. Ze względu na rozmiar samej zaślepki pole pod nadruk nie jest duże, trzeba więc czasami zdecydować się na prostszą lub zmodyfikowaną wersję logotypu. Na niektórych modelach zaślepek plastikowych możemy wykonać również grawer laserowy. Takie znakowanie gwarantuje, że prędzej ktoś zgubi albo zepsuje zasłonkę niż zejdzie z niej nadruk. Grawerowanie laserem tworzywa sztucznego jest najbardziej trwałą metodą znakowania, ale oczywiście ma też swoje minusy - nie możesz wybrać koloru graweru. Jest on uzależniony od zastosowanego tworzywa sztucznego w danej partii.

Silikonowe zaślepki z grawerem
Silikonowe zaślepki na kamerę wybierają klienci, którym zależy na ciekawym efekcie znakowania. Silikon jest niewdzięcznym materiałem jeśli chodzi o nadruk, ale prezentuje się rewelacyjnie po wygrawerowaniu. Silikonowa zaślepka na kamerę z grawerem będzie nie tylko efektowna ale również bardzo trwała. Pamiętaj, że nie masz wpływu na kolor graweru. W razie wątpliwości napisz do naszych handlowców, podeślą Ci zdjęcia dotychczasowych realizacji albo zlecą wykonanie próby z Twoim logotypem.

Nakładana zaślepka na kamerę
Nakładane zaślepki na kamerę, jak model Privacy znakujemy za pomocą naklejki epoksydowej. Inaczej mówiąc, jest to naklejka wydrukowana cyfrowo w pełnym kolorze, z przejściami tonalnymi a później zalana żywicą epoksydową. Twój nadruk będzie więc bardzo dokładny, może być wydrukowany w wielu kolorach, a nawet być zdjęciem. Do dyspozycji masz również największą powierzchnię pod znakowanie z wszystkich innych modeli zaślepek. Jak zatem wybrać...

Najlepsze zasłonki na kamerę z logo

Naszą ofertą staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Nasi handlowcy z przyjemnością wycenią, doradzą lub wyślą Ci wzory zaślepki na kamerę, którą się interesujesz. Jest jeszcze jedna, wielka zaleta zaślepek na kamerę z logo - to wyjątkowo tanie produkty o wielkim potencjale reklamowym. Nie zwlekaj więc i nie pozwól aby Twój klient używał zaślepki na kamerę z logotypem Twojej konkurencji. Rynek reaguje szybko, zaślepek jest coraz więcej i coraz więcej ludzi chętnie ich używa i mówi o potencjalnym zagrożeniu swoim znajomym. To idealny moment aby zamówić zaślepki na kamerę z logo. W oczach każdego obdarowanego będziesz firmą/marką/osobą, która dba o ich bezpieczeństwo! Zaślepka na kamerę z nadrukiem to obecnie najgorętszy upominek reklamowy cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem. Napisz do nas, z przyjemnością wykonamy zaślepki również dla Ciebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl