Kalendarze książkowe - przegląd oferty na 2022
Kalendarze książkowe - przegląd oferty na 2022

Jak co roku w okolicach czerwca mamy okazję do zaprezentowania nowości w kalendarzach reklamowych. W ofercie pojawiły się nowe ekologiczne oprawy, efektowne metody znakowania i dodatki. Jak zawsze możesz stworzyć swój idealny kalendarz książkowy, korzystając z naszego kreatora online lub powierzyć to zadanie nam. Aby ułatwić Ci wybór, prezentujemy przewodnik przez nowości w ofercie na kalendarze książkowe na rok 2022.

Przegląd dostępnych opraw kalendarzy książkowych

Oferta na książkowe kalendarze reklamowe stale ulega powiększeniu. Część opraw lub kolorów wprawdzie wypada z oferty, ale zdecydowanie więcej modeli opraw zostaje dodane do oferty na rok 2022. W tej części tekstu skupimy się na rodzajach dostępnych opraw kalendarzy książkowych na rok 2022. Aby nasz przewodnik był jak najbardziej przejrzysty, podzielę wszystkie oprawy kalendarzy książkowych na kilka grup i dokładniej je opisze. Mamy więc do wyboru:

Nowości w tym roku dla kalendarzy firmowych to oprawy: R-PET, Querk, ReCover. Mamy tez kilka opraw, które były w naszej ofercie kilka lat temu, a teraz powracają do stałej oferty. Są to oprawy: skórzana Italiano oraz oprawa Presto. Do oferty dołączają również na stałe oprawy: Savana Sole, Canvas Line, Canvas Spine, Cross Block oraz Piko Dual.

Ekologiczne oprawy papierowe kalendarzy reklamowych

Wszystkie oprawy papierowe posiadają certyfikat FSC. Pierwszą propozycją jest jedna z najczęściej wybieranych przez naszych klientów oprawa Natura występująca w 4 opcjach kolorystycznych. Kalendarz firmowy w oprawie Natura idealnie nadaje się pod tłoczenie, ale polecamy również nadruki: full kolor UV, lub delikatny nadruk pattern na całej powierzchni.

 Kalendarz w oprawie Natura

Kalendarz w oprawie ekologicznej Natura z nadrukiem pattern oraz złoceniem.

Kolejna opcja, jeśli chodzi o ekologiczne oprawy kalendarzy reklamowych na rok 2022, to oprawa Sawana. Również występuje w 4 popularnych kolorach. Nowością w tym roku jest oprawa Sawana Sole, która jest połączeniem dwóch kolorów standardowej oprawy Sawana, wraz z efektownym przeszyciem. 

 Oprawa kalendarza Savana Sole

Nowość w ofercie na 2022 rok: oprawa Sawana Sole

Ostatnią propozycją z papierowych oklein ekologicznych do kalendarzy książkowych jest Bambus. Dzięki delikatnej strukturze w prążki przypomina bambus. Występuje w 4 kolorach.

Kalendarz w oprawie Bambus

Kalendarz w oprawie Bambus z sublimacyjną gumką zabarwioną na dowolny kolor.

Ekologiczne kalendarze książkowe

Wszystkie 3 oprawy są nowościami na rok 2022, wpisując się idealnie w zapotrzebowanie klientów. Coraz częściej głównym kryterium wyboru upominków reklamowych oraz kalendarzy firmowych jest szeroko pojęta ekologia. O ile w przypadku gadżetów reklamowych ten trend umacnia się od kilku lat, a nasza oferta upominków ekologicznych stale rośnie, o tyle, jeśli chodzi o kalendarze reklamowe aż do tego roku, nie mieliśmy wielkiego wyboru w ekologicznych oprawach.  Obecnie oprócz opraw papierowych z certyfikatem FSC możemy zaproponować ekologiczną oprawę R-Pet wykonaną w 100% z recyklingu butelek PET. Ta oprawa jest idealna do drukowania indywidualnego projektu na całej powierzchni metodą sublimacji. Idealne odwzorowanie kolorów pozwala na stworzenie indywidualnych firmowych kalendarzy, które będą pasować do każdej branży.

Oprawa kalendarza R Pet

Ekologiczna oprawa wykonana z RPET z nadrukiem sublimacyjnym na całej powierzchni.

Kolejną ekologiczną oprawą kalendarzy reklamowych jest oprawa wykonana z mielonki kory dębu - Querk. Nie ma dwóch identycznych kalendarzy w oprawie Querk - okleina jest niepowtarzalna i jej wygląd jest w 100% naturalny. Kalendarze w oprawie korkowej Querk najlepiej wyglądają z tłoczeniem logotypu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać na niej nadruk full kolor UV.

oprawa kalendarza Querk

Oprawa korkowa Querk. Po prawej z opcją gumki okrągłej.

Ostatnią propozycją ekologicznych oklein kalendarzy książkowych jest oprawa Re-Cover. Jest pozyskiwana w procesie recyklingu skór naturalnych i zawiera ok. 60% skrawków skóry bydlęcej. Kalendarz firmowy w oprawie Re-Cover jest przyjemny w dotyku i przypomina fakturą i zapachem skórę naturalną. Najlepszą metodą znakowania jest tłoczenie logotypu na oprawie.

Oprawa kalendarza re-cover

Kalendarz firmowy z okładką ekologiczną Re-Cover. Po lewej z zamykaniem na gumkę okrągłą.

Firmowy kalendarz z gładką okleiną

Jedne z najbardziej popularnych okładek do kalendarzy to modele gładkie, przypominające skórę. Bardzo chętnie wybierana przez naszych klientów jest oprawa Guma. Miła w dotyku, występuje w 8 żywych kolorach. Kolor biały idealnie nadaje się do nadrukowania grafiki w pełnym kolorze, a nawet zdjęć.

Kalendarz książkowy w oprawie Guma

Elegancka oprawa Guma dostępna w 6 kolorach.

Kolejną propozycją jest często wybierana okleina Vivela. Jej atrakcyjna cena sprawia, że jest to świetny wybór, jeśli szukasz kalendarzy z tłoczeniem w jak najniższej cenie. Konfigurując swój kalendarz w oprawie Vivela, możesz wybierać z 10 kolorów. Na pewno znajdziesz odpowiedni dla swojej firmy.

Oprawa vivela

Oprawa Vivela z zamykaniem na gumkę okrągłą i finochromowym rokiem 2022.

Jeśli szukasz kalendarza firmowego w okleinie skóropodobnej, warto zwrócić uwagę na oprawę Image. Jej delikatna struktura przypomina wyglądem skórę. Oprawa Image występuje w dwóch kolorach: czarnym i granatowym.

Oprawa Image

Kalendarz z pendrivem 16 gb w oprawie Image.

Inną propozycją okleiny skóropodobnej jest oprawa Ideo. Mamy tutaj większy wybór kolorystyczny. Do Twojego wyboru jest 5 uniwersalnych kolorów opraw. 

Oprawa Ideo

Oprawa Ideo z dyskretnym tłoczeniem i metalowym dodatkiem.

Okleiny strukturalne dla kalendarzy firmowych 2022

Okleiny z tej kategorii posiadają widoczną strukturę. Dzięki takiemu zabiegowi, okładka Twojego kalendarza może przypominać np. tkaninę jak  przypadku modelu Canvas. Do wyboru masz aż 9 kolorów! Ciekawą odmianą tego modelu jest oprawa Canvas Line oraz Canvas Spine. Pierwsza propozycja, czyli Canvas Line, to nic innego jak wybrany kolor oprawy Canvas z efektownym przeszyciem na froncie kalendarza. Do wyboru są 3 opcje takiego przeszycia. Dla klientów szukających ciekawych połączeń i możliwości znakowania, mamy do zaoferowania oprawę Canvas Spine - w tym wypadku możemy połączyć 2 kolory oprawy Canvas, a na jednym z elementów możemy nadrukować Twoją grafikę w pełnym kolorze

Oprawa Canvas

Po lewej Kalendarz Canvas Line z przeszyciem, po prawej oprawa Canvas Spine z nadrukiem.

Często wybieraną okładką do kalendarzy firmowych jest Kraft. Ta oprawa przypomina zrecyklingowany papier i występuje w 4 kolorach. Na oprawie Kraft świetnie wygląda zarówno nadruk jak i tłoczenie.

 Oprawa kalendarza Kraft

Kalendarz z okładką Kraft, zamykaniem na gumkę oraz metalową blaszką pod grawer logotypu.

Pozostałe dwie propozycje opraw strukturalnych to Piko i Cross. Są to oprawy z charakterystyczną strukturą, dostępne w kilku kolorach. Ciekawą odmianą i nowością w przypadku kalendarzy firmowych 2022 jest okleina Cross Block. Mamy tu do czynienia ze standardową oprawą Cross, przeszytą pionowo nicią w dowolnym kolorze oraz metalowym zamknięciem bocznym. Na metalowej blaszce możemy umieścić dyskretny grawer a na samej oprawie proponujemy tłoczenie na gorąco.

Oprawa Cross i Piko

Po lewej: kalendarz z zamknięciem Cross Block. Po prawej: Oprawa Piko Dual z przeszyciem.

Techniczne okleiny dla kalendarzy książkowych

Jeśli szukasz kalendarzy książkowych, które od pierwszego spojrzenia mają robić spore wrażenie, warto wybierać pomiędzy oprawami technicznymi. Pierwszą propozycją jest efektowna okleina o strukturze karbonu, występująca w 3 modnych kolorach. Kalendarz w okleinie Carbon prezentuje się na prawdę efektownie, w szczególności w połączeniu z metalowym rokiem. Ciekawą odmianą tej oprawy, jest powracająca do oferty na rok 2022 okleina Presto. To efektowne połączenie okleiny Carbon z małą wstawką w dowolnym kolorze z okleiny Vivela.

oprawa carbon

Oprawa Carbon Presto posiada wstawkę z oprawy Vivela i metalową blaszkę lub rok finochromowy.

Kolejna propozycją na efektowny kalendarz firmowy 2022 jest oprawa Aluminium. W wyglądzie imituje wygląd szczotkowanego aluminium i występuje w 3 kolorach. Podobnie jak wcześniejsza okleina, najlepiej wygląda z metalowym rokiem lub blaszką z miejscem pod grawer logo. Nie polecamy tłoczenia na tej oprawie, bo nie jest bardzo widoczne.

Kalendarz w oprawie Aluminium

Oprawa Aluminium z przeszyciem oraz metalową blaszką pod grawer logo.

Czasami klienci szukają czegoś WOW, czegoś co od razu ma zwrócić na siebie uwagę. Idealną propozycją są kalendarze w połyskujących odcieniach: Holo oraz Flesz. Obok takich kalendarzy nie sposób przejść obojętnie. Wprawdzie nie jest to propozycja dla wszystkich, ale warto mieć w swojej ofercie również propozycje dla najbardziej wymagających klientów. Oprawa Holo pięknie mieni się na wiele kolorów, z kolei oprawa Flesz przypomina złoto i srebro. Często są to idealne propozycje na kalendarze skierowane dla Kobiet, lub dla branży kosmetycznej.

Oprawa Flesz i Holo

Efektowna oprawa Flesz po lewej, po prawej mieniąca się oprawa Holo z nadrukiem UV.

Jak stworzyć swój własny kalendarz książkowy?

Wszystkie prezentowane w tym tekście oprawy wykonujemy już od 30 szt na indywidualne zamówienie. Co należy zatem zrobić, aby stworzyć swój wymarzony kalendarz firmowy? W pierwszym kroku wybierz format oraz rodzaj kalendarium (do wyboru są kalendarze w układzie dziennym, tygodniowym oraz planery). Do wyboru mamy ponad 20 rodzajów rodzajów bloków w różnych formatach od kieszonkowego A6 aż po obszerny kalendarz w formacie A4. Dysponujemy kalendarzami dziennymi oraz tygodniowymi, planerami oraz połączeniem notesu z kalendarzem. Pamiętaj również, że zamiast kalendarza możesz stworzyć również notes firmowy, wybierając odpowiedni blok. 

Barwione brzegi

Barwione brzegi bloku kalendarza. Dowolny projekt full kolor!

Kolejnym krokiem jest wybranie rodzaju papieru. Standardowo jest to kolor biały lub chamois (kremowy), ale w ofercie mamy również ekologiczne bloki wykonane z papieru z kamienia oraz papieru z trawy.

Następnie należy wybrać model okleiny, dobrać odpowiednią metodę znakowania oraz wybrać z dostępnych dodatków - a tych jest naprawdę wiele! Każdy kalendarz możesz wyposażyć przykładowo w gumkę zamykającą oraz szlufkę na długopis. Do wyboru mamy między innymi takie dodatki:

 • zamykanie na gumkę 2 lub 10 mm
 • 3 rodzaje szlufek na długopis (grzbietowa, standardowa oraz wszyta w oprawę)
 • zapinka metalowa z magnesem z miejscem na grawer
 • uchwyt na długopis z ekoskóry
 • kryształy swarovskiego 
 • pendrive 16 gb
 • tasiemki indywidualne tkane lub drukowane
 • personalizacja grawerowana lub tłoczona
 • koperta papierowa z tyłu kalendarza
 • kieszonki z folii
 • kolorowe brzegi
 • indywidualną wyklejkę z papieru barwionego w masie
 • wklejki w bloku kalendarza

Indywidualne kalendarze reklamowe

Dla najbardziej wymagających klientów mamy ofertę stworzenia indywidualnych kalendarzy książkowych. Już od 500 szt możemy wydrukować dla Ciebie spersonalizowane kalendarium, ale jeśli ta ilość jest za duża, to już od 30 szt możesz stworzyć swój niepowtarzalny projekt. Efektowne łączenie technik znakowania, barwione brzegi lub indywidualne szycie kreatywne opraw to tylko kilka propozycji. Jeśli to wciąż za mało, warto zainteresować się efektownym znakowaniem oprawy folią metaliczną. Ten zaskakujący efekt robi na żywo niesamowite wrażenie, na długo zapadając w pamięć twoich klientów.

Autorski blok

Autorski blok, wyklejka z papieru barwionego w masie oraz złoty nadruk.

Z naszą pomocą możesz stworzyć efektowne kalendarze firmowe, które są świetnym nośnikiem reklamy przez cały rok. Pamiętaj, że Twoi klienci dostają różne kalendarze książkowe, a będą w kolejnym roku używać tylko jednego... Dopilnuj, aby to Twój kalendarz był tym, który robi najlepszy efekt i jest świetnie wykonany. 

Konfigurator online kalendarzy książkowych 2022

Do Twojej dyspozycji oddajemy kreator on-line kalendarzy reklamowych, gdzie w łatwy i przyjemny sposób możesz skonfigurować swój wymarzony kalendarz. Konfigurator przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki w łatwy i przystępny sposób. Możesz zapisać swoją konfigurację i przesłać ją do nas do wyceny. Dzięki kreatorowi online o wiele łatwiej skomponować swój wymarzony książkowy kalendarz.

Notesy firmowe z logo

Wspominałem wcześniej, że każdą oprawę kalendarzową możesz wykorzystać przy tworzeniu notesu firmowego, ale myślę, że warto ten temat nieco rozwinąć. O ile kalendarze i planery na rok 2022 są najczęściej zamawiane od czerwca do grudnia, o tyle notesy firmowe dostarczamy naszym klientom przez cały rok. Ta sama doskonała jakość wykonania oraz te same możliwości personalizacji pozwalają na stworzenie efektownych notesów firmowych. Do wyboru masz kilka formatów bloku oraz rodzaj papieru. Szczególnie warto zwrócić uwagę na papier z kamienia - to ekologiczny papier wykonany w 75% z węglanu wapnia i 25% ze spoiwa (m.in. żywicy i polietylenu). Notesy z papierem z kamienia nie tylko podkreślają Twoją troskę o środowisko, ale również są bardzo praktyczne. Papier z kamienia jest odporny na wodę, o wiele trudniej go rozedrzeć oraz dzięki swojej specyficznej powłoce świetnie się po nim pisze. Ciekawą alternatywą jest również papier z trawy, z charakterystycznymi drobinkami. 

Bloki notesowe występują w wielu formatach oraz w kilku opcjach: z kratką lub kropkami. Podobnie jak w przypadku kalendarzy reklamowych, następnym krokiem jest wybór dodatków oraz rodzaju znakowania. Notesy z tłoczonym logo są bardzo często wybierane przez naszych klientów. Podobnie jak kalendarze z tłoczeniem są świetnym nośnikiem reklamy i są chętnie używane przez obdarowanych. 

Zestaw upominkowy w etui z kalendarzem

Szukając wyjątkowych upominków dla najważniejszych klientów, warto zainteresować się eleganckim zestawem złożonym z kalendarza książkowego w dowolnym formacie, w etui z dodatkowym upominkiem. Nasze zestawy upominkowe mogą być dowolnie konfigurowane. Do wyboru masz kilka rodzajów opakowań oraz szereg dodatków. Najczęściej klienci decydują się na eco-sety czyli połączenie kalendarza z wybranym upominkiem wykonanym z ekologicznych materiałów. Zestaw najlepiej prezentuje się z kalendarzem w ekologicznej oprawie. Jeśli chodzi o dodatki to do etui, możesz wybrać między innymi:

 • głośnik bluetooth ze słomy pszennej
 • ładowarkę indukcyjną ze słomy pszennej
 • power bank wykonany ze słomy pszenicznej
 • ładowarkę indukcyjną z cementu i bambusa

Zestaw z kalendarzem Eco set

Zestaw upominkowy z kalendarzem w ekologicznym etui i dodatkowymi upominkami.

Każdy z elementów możemy oznakować, więc oprócz efektownego kalendarza Twój klient otrzyma również personalizowane upominki. Tai zestaw na pewno na długo zapadnie w pamięć i jest to świetny pomysł na upominek dla najlepszych klientów. Klienci często decydują się też na zestaw Energy Set, czyli kalendarz w czarnym etui prezentowym z powerbankiem i kablem z podświetlanym logotypem. Bardzo efektowne znakowanie i bardziej uniwersalne czarne etui sprawia, że ten zestaw lepiej pasuje do bardziej kolorowych opraw technicznych lub strukturalnych. Eco sety najlepiej prezentują się z papierowymi okładkami ekologicznymi.

Ekskluzywne kalendarze dla najbardziej wymagających

Przygotowaliśmy również kilka propozycji gotowych kalendarzy z szeregiem dodatków, które z pewnością nadadzą się na prezent dla najbardziej wymagających klientów. Pierwszą propozycją jest kalendarz Ideo Exclusive. Wyróżnia się efektownym przeszyciem przez całą oprawę oraz finochromową blaszką z rokiem 2022. Występuje w kilku uniwersalnych kolorach oraz aż 8 rodzajach przeszyć. 

Ekskluzywny kalendarz Ideo Exclusive

Ekskluzywny kalendarz w oprawie Ideo Exclusive.

Inną propozycją to zestaw Premium Caro, pakowany jednostkowo w pudełko. Sam kalendarz wyróżnia się przeszyciem na całej powierzchni okładki oraz kryształkami Swarovskiego i finochromowym rokiem. Wyklejka tego kalendarza jest wykonana z papieru barwionego w masie a całość dodatkowo jest zapakowana w obwolutę papierową z Twoim nadrukiem.

Premium Caro

Kalendarz Premium Caro z kryształkami Swarovskiego.

Podobne rozwiązanie jeśli chodzi o pakowanie znajdziemy w przypadku oprawy Premium Lock. Jest to oprawa Ideo z przeszyciem i metalowym zamknięciem na magnes z miejscem na Twoje wygrawerowane logo. Sposób pakowania jest taki sam jak w przypadku wcześniejszej oprawy Premium Caro.

Kalendarz Premium lock

Zamykany na metalowe zapięcie kalendarz Premium Lock.

Kalendarze książkowe 2022

Z naszego doświadczenia  wynika, że dobrze przemyślany kalendarz książkowy jest jednym z najlepszych nośników reklamy. Po pierwsze, służy Twoim klientom przez cały rok, a po drugie w czasach wszechobecnej technologii kalendarz książkowy wciąż jest jednym z niezbędnych narzędzi pracy. Pamiętaj jednak, że Twoim klienci zapewne dostaną taki upominek nie tylko od Ciebie. Zadbaj zatem aby jego wygląd, wykonania oraz przemyślane dodatki sprawiły, że to właśnie Twój planer na rok 2022 nie wyląduje w szufladzie. Z naszą ofertą ciekawych opraw, fantastycznych dodatków oraz wielu metod znakowania, nie musisz się o to martwić. Już teraz prześlij do nas zapytanie, a nasz dział handlowy przygotuje dla Ciebie ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl