Test kubka termicznego Sajo 480 ml

Test kubka termicznego Sajo 480 ml

Właśnie przetestowaliśmy kolejny model kubka termicznego w ramach naszego rankingu kubków termicznych. Do testu wzięliśmy ciekawy model kubka termicznego - SAJO o pojemności 480 ml. Wyróżnia się na tle innych termokubków ciekawym systemem zamykania i otwierania. Czy za ciekawym designem idzie również jakość i praktyczność? Przeczytaj nasz test i sprawdź do jakich wniosków doszliśmy.

Rodzaj izolacji kubka termicznego SAJO

Kubek termiczny SAJO został zbudowany ze stali o podwyższonym standardzie. Pomiędzy podwójną ścianką ze stali zastosowano izolację próżnią, bardzo popularną w lepszych modelach kubków termicznych. Ten sposób termoizolacji wraz ze szczelnym systemem zamykania sprawia, że kubek termiczny SAJO utrzymuje ciepło wody przez 12 godzin. Kubek termiczny SAJO wyróżnia się na tle innych sposobem otwierania i zamykania kubka. Aby się napić należy przekręcić pokrywkę, która odsłania ustnik. Aby zamknąć i uszczelnić kubek należy zakręcić pokrywkę w drugą stronę.

Kubek termiczny SAJO 

 

Jeżeli właśnie szukasz kubka termicznego, który utrzymuję długo temperaturę to SAJO będzie bardzo dobrym wyborem. Wynik 12 godzin utrzymywania wody do temperatury 45­° C jest na prawdę bardzo solidny! Bardzo ciepłą wodę można było wypić jeszcze po 4 godzinach od zalania kubka. To na prawdę wystarczająca wartość - jeżeli lubimy napić się gorącej kawy lub herbaty podczas spaceru lub dojazdu do pracy, to kubek SAJO może być bardzo dobrym wyborem.

Sposób zamykania kubka termicznego SAJO

Jak wspomniałem wcześniej - kubek SAJO wyróżnia się na tle innych kubków reklamowych nietypowym zamykaniem. Aby wkręcić pokrywkę w korpus kubka należy standardowo robić to zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po mocnym dokręceniu pokrywki, aby się napić należy górną część pokrywki (powyżej kolorowej opaski) przekręcić w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara, aż do momentu w którym odsłoni ona ustnik. Dalsze odkręcanie pokrywki sprawi, że rozkręcimy pokrywkę na dwie części (idealnie do utrzymania kubka w czystości). Sposób odkręcania i zakręcania jest ciekawy, ale moim zdaniem mniej praktyczny niż standardowe wieczko. W czasie testu wielokrotnie zdarzało mi się odkręcać całą zakrętkę od korpusu w momencie kiedy chciałem się po prostu napić. Trzeba zwracać na to uwagę, bo choć kubek stalowy SAJO posiada niekapiącą konstrukcję (przy szczelnym wkręceniu pokrywki w korpus), to niedokładne dokręcenie może sprawić niemiłą niespodziankę. Kolejnym małym minusem jest brak możliwości otworzenia kubka jedną ręką aby się z niego napić. 

Zamykanie kubka Sajo

Parametry techniczne kubka termicznego SAJO

 • pojemność: 480 ml
 • waga: 375 g
 • wymiary: ø 80 x 216 mm 
 • ile godzin trzyma ciepło: 12
 • sposób zamykania: wieczko wkręcane w korpus, otwierane za pomocą przekręcanego mechanizmu

Dostępne kolory i rodzaj znakowania kubka SAJO

Kubek termiczny SAJO występuje w białej barwie z kolorowymi dodatkami jak pierścień wokół pokrywki oraz ustnik. Do wyboru mamy 6 kolorów dodatków: czarny, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy i żółty. Na tym kubku termicznym wykonujemy standardowo grawer laserowy, ale równie trwałą metodą znakowania będzie zwykły nadruk tampodrukiem, lub sitodruk (nawet dookoła kubka). Na tym modelu możemy wykonać również tampodruk na pokrywce od góry, dzięki temu logotyp będzie bardzo dobrze eksponowany.

Kolory kubka Sajo

Wady i zalety kubka termicznego SAJO

Podsumowując nasz krótki test tego kubka termicznego warto zwrócić uwagę na świetną termoizolację. 12 godzin to często więcej niż będziemy kiedykolwiek potrzebować podczas normalnego używania na co dzień. Moim zdaniem dość sporym mankamentem okazał się system zamykania kubka. Jest on efektowny i ciekawy ale niestety mało praktyczny. Obsługa kubka wymaga wprawy, dwóch rąk i sprawdzenia czy przypadkiem wieczko nie odkręciło się od korpusu kubka podczas otwierania ustnika. 

Zalety:

 • bardzo dobra termoizolacja (12 godzin)
 • nieprzeciekające zamknięcie
 • dużo możliwości znakowania i duża powierzchnia pod logo

Wady:

 • problematyczny system otwierania i zamykania ustnika
 • przy niedokładnym zamknięciu wieczka może cieknąć
 • wymaga dwóch rąk od obsługi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl