Test kubka Tram 455 ml

Ranking kubków termicznych, test kubka Tram 455 ml

Przetestowaliśmy kolejny model kubka termicznego. Tym razem po raz pierwszy w naszym zestawieniu kubków pojawi się model z plastikowym wnętrzem. Czy kubek stalowo-plastikowy może rywalizować z droższymi kubkami ze stalowym wnętrzem? Po przeczytanie tego testu będziesz mieć jasność, czy kubek termiczny Tram jest godny uwagi.

Jak zbudowany jest kubek termiczny Tram?

Ten model kubka termicznego z zewnątrz wykonany jest ze stali nierdzewnej z plastikowymi elementami jak podstawa oraz wieczko. Również środek kubka wykonany jest z plastiku, a wieczko jest wkręcane w korpus. Sam ustnik otwiera i zamyka się za pomocą przesuwnej części plastikowej. Kubek izotermiczny Tram nie posiada dodatkowej izolacji między ścianką środkową a zewnętrzną, ale jego wynik w naszym teście temperatury był zaskakująco dobry.

Wykres temperatury kubek Tram

Kubek termiczny Tram utrzymywał w naszym teście temperaturę wody przez 3 godziny! To bardzo dobry wynik jak na kubek z plastikowym wnętrzem. Po 1 godzinie od zalania wodą o temperaturze 95°C termometr pokazał nam 66°C co jest wynikiem prawie na granicy pomiędzy wodą bardzo ciepłą a ciepłą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kubek delikatnie nagrzewa się od zewnątrz. To efekt braku izolacji między ściankami. W żadnym momencie kubek nie był na tyle ciepły, że nie dało się go zabrać do ręki, raczej jest to delikatnie wyczuwalne. Na pewno dobry wynik (biorąc pod uwagę budowę oraz cenę tego modelu kubka termicznego) w naszym teście temperatury jest zasługą wkręcanego wieczka w korpus, które zapobiega ewentualnym stratom temperatury. Na pewno warto zaznaczyć, że sam sposób zamykania ustnika nie gwarantuje szczelności, więc kubka Tram na pewno nie powinniśmy nosić w plecaku lub torebce. Na pewno sprawdzi się jako budżetowy model kubka termicznego, który faktycznie działa i utrzymuję sensowną temperaturę wody przez 3 godziny. To na prawdę solidny wynik biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę zakupu kubka Tram.

Parametry techniczne kubka Tram

  • pojemność: 455 ml
  • waga: 210 g
  • wymiary: ⌀ 80 x 165 mm
  • ile godzin trzyma ciepło: 3
  • sposób zamykania: wieczko wkręcane w korpus, zamknięcie przesuwanym elementem plastikowym

Zamykanie kubka Tram

Nasza opinia na temat kubka Tram

Powiem szczerze, że byłem zaskoczony podczas pomiarów temperatury. Spodziewałem się wyniku krótszego niż faktycznie się okazało. 3 godziny utrzymywania temperatury wody do 45°C to na prawdę dobry i wystarczający wynik do codziennego używania (więcej o metodach pomiaru i sposobie przeprowadzania testu przeczytasz w naszym artykule z rankingiem kubków termicznych). Biorąc pod uwagę, że kubek ma plastikowe wnętrze, dzięki czemu jest dość lekki (210 g), to na prawdę mamy do czynienia ze świetną jakością w porównaniu do ceny. Niestety dość sporym mankamentem jest nieszczelne wieczko, które może przeciekać, ale należy pamiętać że kubek jest nawet kilka razy tańszy niż droższe modele. Dodatkowym atutem jest możliwość obsługi kubka jedną ręką, co jest przydatne podczas jazdy samochodem. 

Kolory kubka Tram

Kubek termiczny Tram jest wykonany ze stali nierdzewnej w surowym wykończeniu ale z kolorowymi dodatkami. Do wyboru mamy 5 kolorów plastikowych dodatków, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Na kubku wykonujemy grawer laserowy lub sitodruk na okrągło (na dole korpusu kubka). Mamy więc do wyboru kilka metod znakowania. 

Wady i zalety kubka termicznego Tram

Bardzo solidny model kubka termicznego w naszej ofercie. Nic dziwnego, że jest często wybierany przez naszych klientów, którzy niekoniecznie chcą rozbijać bank przy zakupie kubków termicznych. Świetnie nadaje się do codziennego użytku w biurze czy drodze do pracy.

Zalety:

  • utrzymuje ciepło przez 3 godziny
  • możliwość obsługi jedną ręką
  • niska cena zakupu

Wady:

  • nieszczelne zamknięcie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl