Test kubka termicznego VIKI 390 ml

Ranking kubków termicznych: Kubek VIKI 390 ml

Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom, na warsztat wzięliśmy tańszy model kubka termicznego do testów. Czy brak próżni między ściankami zrobi dużą różnicę w przypadku pomiary temperatury wody? Czy zamykanie kubka VIKI jest wodoszczelne i kubek nie kapie? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się z tego testu, który przeprowadziliśmy w ramach naszego rankingu reklamowych kubków termicznych (koniecznie zaglądnij tutaj i sprawdź jak poradziły sobie inne modele!)

Rodzaj izolacji i budowa kubka termicznego VIKI 

Kubek izotermiczny VIKI został zbudowany ze stali nierdzewnej o podwyższonej jakości. Podwójne ścianki ze stali nie posiadają dodatkowego izolatora pomiędzy sobą, jest to więc bardziej podstawowy model kubka termicznego. Z zewnątrz pokryty eleganckim, błyszczącym białym lakierem, a na wieczku znajdziemy kolorowe akcenty w formie opaski dookoła oraz kolorowego ustnika. Najważniejszym parametrem dla kubków termicznych, jaki przyjęliśmy podczas testów jest ilość godzin, po których woda wewnątrz kubka osiągnie 45°C (więcej o metodach pomiary i wytycznych jakich się trzymamy przeczytaj w naszym zbiorczym artykule z rankingiem kubków termicznych). Kubek izotermiczny VIKI uzyskał wynik 3 godzin, co nie jest wynikiem ani złym ani dobrym i za chwilę postaram się to wyjaśnić. Najpierw zapoznajmy się z naszym wykresem temperatury:

Test kubka VIKI

Z wykresu możemy zauważyć, że kubek VIKI charakteryzuje się dość szybkim tempem utraty temperatury wody wewnątrz. Po pierwszej godzinie temperatury wody zmalała aż o 26°C do wartości 69°C, ale warto zwrócić uwagę, że w naszym teście określamy to jako bardzo ciepłą wodę. Nie będzie ona gorąca i wymagająca dmuchania przed napiciem, ale na pewno nie będzie to woda ledwo rozgrzewająca albo letnia. Przypominam, że nawet wartość 45°C przyjęta w teście, oznacza, że woda jest jeszcze rozgrzewająca. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że 3 godziny nie są złym wynikiem, jeśli kubek będzie używany na co dzień przy dojazdach do pracy lub spacerach. Jeżeli jednak chcesz podarować swoim klientom kubek, który zabiorą ze sobą na wycieczkę górską, to kubek VIKI może nie być najlepszym wyborem.

Parametry techniczne kubka izotermicznego VIKI

  • pojemność: 390 ml
  • waga: 370 g
  • wymiary: ⌀ 75 x 198 mm
  • ile godzin trzyma ciepło: 3
  • sposób zamykania: wieczko wkręcane w korpus, zamknięcie typu flip

Zamknięcie kubka VIKI

Nasza opinia na temat kubka termicznego VIKI

Przetestowaliśmy już kilka modeli kubków termicznych, znamy też preferencje naszych klientów. Wiemy doskonale, że kubek termiczny VIKI cieszy się niemałym powodzeniem wśród naszych klientów. Na pewno jeśli chodzi o jakość wykonania i sam wygląd kubka, to tutaj nie mamy się do czego przyczepić. Kubek utrzymuje temperaturę wody przez 3 godziny, co nie jest wynikiem spektakularnym, ale trzeba brać też pod uwagę cenę zakupu, która jest bardzo atrakcyjna. Zamknięcie kubka jest szczelne i, co bardzo ważne, pozwala na obsługę kubka jedną ręką. Kubek VIKI jest bardzo praktyczny, o dobrej pojemności. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, chociaż aby umyć korpus kubka należy użyć szczotki z uchwytem bo będzie ciężko włożyć rękę do środka. Kubka termicznego VIKI nie powinniśmy myć w zmywarce. Z dodatkowych detali jakie znajdziemy w przypadku tego modelu, na uwagę zasługuje podstawa kubka wykonana z wodoodpornej gumy, która zdecydowanie stabilizuje kubek. Metalowe i plastikowe kubki termiczne bez takiej gumowej podkładki o wiele łatwiej przypadkowo przesunąć i w efekcie rozlać (jeśli zapomnieliśmy zamknąć ustnika :). Kubek VIKI jest polakierowany z zewnątrz na biało, ale posiada na zakrętce i ustniku akcenty kolorystyczne w popularnych kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym oraz zielonym.

Kolorystyka kubka VIKI

Znakowanie wykonujemy metodą graweru laserowego na korpusie kubka. Ze względu na "beczkowaty" kształt korpusu nie możemy znakować go metodą sitodruku na okrągło. Z nadruków, możemy wykonać znakowanie tampodrukiem na korpusie o wielkości około 3 x 3 cm.

Grawer laserowy na kubku VIKI

Wady i zalety kubka VIKI

Podsumowując nasz test, warto patrzeć na ten model kubka izotermicznego jako tanią i solidną alternatywę dla droższych modeli. Cena zakupu robi zdecydowaną różnicę w porównaniu do modeli o lepszej izolacji, ale warto zastanowić się do jakiego klienta ma być skierowany taki upominek - jeśli szukamy porządnego kubka termicznego do bardziej masowego rozdawania to kubek VIKI będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak szukasz kubka termicznego dla kluczowych kontrahentów i chcesz im podarować kubek najwyższej jakości to wtedy warto wybrać inny model - sprawdź na przykład dotychczas przetestowane kubki w ramach naszego rankingu reklamowych kubków termicznych.

Zalety:

  • utrzymuje ciepło przez 3 godziny
  • nieprzeciekające zamknięcie
  • możliwość obsługi jedną ręką

Wady:

  • drobne trudności przy utrzymywaniu korpusu kubka w czystości
  • mała powierzchnia pod znakowanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl