Gadżety z nadrukiem full kolor UV

Gadżety z nadrukiem full kolor

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowania naszych klientów nadrukiem logotypów z przejściami tonalnymi. Trendy w projektowaniu logotypów oraz rebranding różnych marek często idzie w kierunku znaków z przejściem tonalnym lub wielokolorowych. Aby nadrukować taki logotyp bezpośrednio na gadżetach reklamowych musimy posiłkować się drukarkami UV, które umożliwiają taką technologię. Takie nadruki wykonujemy dla naszych klientów od kilku lat, ale chcemy się pochwalić zakupem najnowszej i najlepszej obecnie na rynku drukarki UV – Mutoh XpertJet 661 UF. To kolejny sprzęt, który poszerza nasz park maszynowy. Stały rozwój w kierunku jak najlepszych maszyn gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość druku, krótkie terminy realizacji oraz atrakcyjną cenę.

Druk UV na upominkach reklamowych

Gadżety reklamowe z nadrukiem full kolor

Technologia druku UV pozwala na znakowanie znacznej części naszej oferty upominków reklamowych, dlatego druk full kolor na gadżetach to świetne rozwiązanie dla naszych klientów. Nasza najnowsza drukarka pozwala na najwyższą jakość druku fotograficznego na materiałach takich jak: plastik, metal, szkło czy drewno. Druk UV pozwala na wiele więcej niż standardowe metody a dodatkowo jest szybszy i bardziej przyjazny środowisku dzięki odpowiednim tuszom. Niektóre powierzchnie wymagają dodatkowego przygotowania specjalnym primerem, dlatego druk UV najlepszy jest dla mniejszych serii gadżetów reklamowych. Sam nadruk wykonany za pomocą drukarki UV jest o wiele bardziej ostry niż nadruk tampodrukiem a zarazem równie trwały. Wysoka jakość nadruku szczególnie widoczna jest przy logotypach, które zawierają małe elementy, podpisy lub znaki towarowe a trzeba nanieść taki logotyp np. na długopis reklamowy lub zasłonkę na kamerę. W takim wypadku nadruk bezpośrednio z drukarki UV jest o wiele bardziej ostry niż tradycyjny tampodruk. Nawet w przypadku nadruków w kolorze białym lub czarnym często sugerujemy naszym klientom technikę druku UV - często klienci wychodzą z założenia, że skoro ich logotyp jest w pełnych kolorach, bez przejść tonalnych to technologia druku UV nie jest dla nich odpowiednia. 

Lusterka z nadrukiem UV

Jaka jest różnica między tampodrukiem a drukiem UV?

Tampodruk to jedna z najbardziej popularnych metod znakowania. Pozwala na drukowanie na praktycznie każdej powierzchni, ale do wykonania samego nadruku musimy przygotować przygotować maszynę: dobrać odpowiedni tampon, przygotować kliszę z logotypem podzielonym na odpowiednie kolory a później zalać maszynę odpowiednią farbą z palety PANTONE. W przypadku małych nakładów (np. 50-100 szt.) koszty przygotowalni do druku bardzo zwiększają koszty jednostkowe wybranego upominku reklamowego. Idealnym rozwiązaniem dla mniejszych nakładów lub większej ilości kolorów nadruku będzie drukarka UV. Ta technika druku nie wymaga dodatkowych przygotowań oprócz odpowiednie przygotowanego pliku w dedykowanym programie graficznym. Drukarka UV ma własne tusze w kolorystyce CMYK + kolor biały (często stosowany jako podkład przed nałożeniem kolorowej warstwy) + lakier UV w macie lub błysku do wykończenia lub zabezpieczenia powierzchni. Główna różnica między tymi technikami druku to zatem:

  • paleta kolorów (PANTONE dla tampodruku oraz CMYK dla druku UV)
  • koszty przygotowania (większe dla tampodruku)
  • wyższa jakość druku, w szczególności drobne elementy (druk UV jest o wiele bardziej dokładny)
  • możliwość dodatkowego zabezpieczenia wydruku lakierem UV, lub zastosowanie go wybiórczo (możliwe tylko dla druku UV)

Głośnik z nadrukiem uv

Druk na oprawie notesu oraz metalowej osłonie głośnika bluetooth.

Notes z lakierem wybiórczym UV

Efekt nadruku lakierem wybiórczym UV na oprawie notesu.

Zasłonki na kamerę z nadrukiem full kolor

Najczęściej wybieranym gadżetem reklamowym, który świetnie nadaje się do druku full kolor są zasłonki na kamerę internetową. Ten produkt jest naszym bestsellerem i pisaliśmy o nim wiele razy na naszym blogu (Dlaczego warto zakrywać kamerę w laptopie?). Od teraz możemy jeszcze bardziej przyspieszyć produkcję a także zaoferować najlepszą jakość druku na rynku. Zasłonki na kamerę do laptopa to świetny i uniwersalny gadżet dla każdej branży, dodatkowo w świetnej cenie i w zasięgu każdej firmy! Zasłonki na kamerę drukowane za pomocą drukarki UV cechuje najwyższa jakość druku, pozwalająca na nadruk elementów, które przy zastosowaniu tampondruku by się nie wydrukowały. Nasza najnowsza drukarka UV pozwala również na druk przestrzenny, czyli zdecydowanie wyczuwalny pod palcem, ale wciąż o ostrych i nierozmytych krawędziach. W przypadku najbardziej popularnego modelu zasłonki na kamerę internetową przy zastosowaniu mamy wiele możliwości druku UV:

  • druk w pełnych kolorach 
  • druk z przejściami tonalnymi na całej powierzchni zaślepki
  • otrzymywanie konkretnego koloru tła pod logotypem nawet na czarnej zaślepce, dzięki możliwości białego poddruku
  • druk samym kolorem UV w błysku, dzięki czemu uzyskujemy elegancki i dyskretny logotyp nadrukowany błyszczącym i przezroczystym lakierem na matowej zasłonce
  • druk strukturalny wyczuwalny pod palcem

Zasłonka na kamerę z nadrukiem full kolor

Długopisy z nadrukiem fullkolor

Kolejnym sztandarowym produktem, który świetnie nadaje się do drukarki UV są wszelkiego rodzaju długopisy reklamowe, w szczególności długopisy plastikowe. Nie ma znaczenia, czy długopis jest plastikowy, metalowy lub ekologiczny – druk UV poradzi sobie z każdą powierzchnią. Twój logotyp nadrukowany w fotograficznej jakości na takim długopisie na pewno przyciągnie większą uwagę wśród obdarowanych klientów. Podobnie jak na zasłonkach na kamerę, druk full kolor pozwala na wiele metod nadruku, którą doradzamy już na etapie przygotowywania wizualizacji dla naszych klientów. W przypadku długopisów reklamowych znakowanych za pomocą drukarki UV mamy do dyspozycji więcej miejsca pod logotyp lub hasło reklamowe. To kolejna zaleta tej metody w porównaniu do standardowej metody znakowania długopisów czyli tampodruku.

Długopisy z nadrukiem full kolor

Druk full kolor na upominkach reklamowych

Technologię druku UV możemy tez zastosować na gadżetach nietypowych i uzyskać świetne efekty. Idealnym przykładem będą głośniki bluetooth, na których nadruk możemy umieścić na kratce lub materiale chroniącym głośnik. Zwykłe metody jak tampodruk nie dają takich możliwości, a dzięki nadruk full kolor UV możesz zaskoczyć swoich klientów efektownym znakowaniem. Jednak głośniki bluetooth to nie wszystko – Twój logotyp z kolorową grafiką możemy nanieść na powerbanki, pamięci USB, bezprzewodowe ładowarki i wiele, wiele innych produktów z naszej oferty. Są pewne techniczne ograniczenia co do możliwości nadruku, ale zdecydowana większość naszej oferty upominków reklamowych może być znakowana na pomocą nadruku z przejściami tonalnymi UV. Najprostszym wyznacznikiem co można wydrukować na drukarce to płaska powierzchnia danego produktu. Wszelkie nieregularne kształty mogą znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić nadruk UV. Spowodowane jest to tym, że głowica drukująca musi być jak najbliżej materiału na którym wykonujemy nadruk. Ta odległość to ok 2 mm, więc wszystkie drukowane produkty muszą być płaskie. 

Notesy z nadrukiem UV

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl